• kontakt@clubroyal.pl

Olej konopny w kuchni

Olej konopny w kuchni

Podobnie jak inne oleje roślinne także olej konopny nadaje się doskonale do zastosowań kulinarnych.

Oryginalny zielony kolor a także orzechowy smak sprawiają, że będzie nadawał się do dodania do sałatek, past czy też sosów. Olej zachowuje smak i właściwości, jeśli będzie jedzony na zimno. Nie powinno się go stosować do smażenia albo pieczenia. Jeśli ma zachować charakterystyczny smak powinno się decydować na jego tłoczenie na zimno oraz spożywanie w formie nierafinowanej. Proces rafinacji służy usunięciu z oleju potencjalnych szkodliwych składników i oczyszczaniu go. Dzięki temu będzie on przejrzysty.

Ubocznym efektem tego procesu będzie reedukacja właściwości odżywczych oraz smakowych. Po olej ten sięgać mogą weganie. Ma on dużo białka, które jest lepiej przyswajalne niż to z soi. Jeśli ktoś ma dietę bez nabiału oraz mięsa to na pewno będzie to cenny dodatek. Jeśli chcemy mieć pewność, że olej jest bezpieczny i pełen cennych składników powinniśmy wybierać produkty tłoczone z nasion pochodzących z certyfikowanych ekologicznych upraw.

Jak stosować olej konopny w kuchni?

Pasować będzie do sałatki ze świeżych chrupiących warzyw. Dla podkręcenia smaku można połączyć go z przyprawami musztardą oraz sokiem z cytryn, tak by uzyskiwać smaczny dressing. Z powodzeniem będzie można polewać nim pieczywo. Może się stać zdrowym elementem zastępującym nam masło. Olej sprawdza się jako składnik pesto a więc pasty przygotowywane na bazie oleju i świeżych ziół, orzechów czasami również z dodatkiem sera. Wszystkie składniki wrzuca się do blendera i miksuje na gładką masę. Wyciąg z konopi może się pojawić również w daniach na gorąco.

Trzeba jednak dodawać go dopiero pod koniec gotowania, tak by poprawić smak. W obliczu tak wielu właściwości jakie ma olej konopny powinno się go umieścić w apteczkach, kosmetyczkach czy w naszych kuchniach. Konopie siewne z indyjskim będą połączone jedynie przez nazwę ponieważ wpływ i zastosowanie będzie oczywiście szersze i co najważniejsze pozytywne dla naszego organizmu.

Udostępnij:

Polecamy

Olej konopny CBD

Zobacz