• kontakt@clubroyal.pl

Zalety i wady marihuany medycznej

Zalety i wady marihuany medycznej

Trwa debata na temat korzyści terapeutycznych płynących z medycznej marihuany. Podczas gdy w wielu stanach USA obowiązują aktywne przepisy dotyczące marihuany medycznej (a coraz większa ich liczba pozwala na jej stosowanie w celach rekreacyjnych), rząd federalny nadal klasyfikuje ją jako substancję kontrolowaną Schedule I. To nie tylko sprawia, że posiadanie marihuany jest nielegalne, ale także ogranicza badania medyczne nad potencjalnymi korzyściami płynącymi z używania marihuany.

Z silnymi zwolennikami z każdej strony debaty, argumenty za i przeciw legalizacji marihuany są gorącymi tematami. Jakie są dyskutowane plusy i minusy medycznej marihuany?

Zalety

Legalizacja marihuany z powodów medycznych jest pozytywnie postrzegana przez wielu Amerykanów, w tym członków środowiska medycznego i Kongresu. Niektóre z argumentów za medyczną marihuaną obejmują:

 1. Medyczna marihuana jest skuteczna w łagodzeniu mdłości i wymiotów. Badania wykazały, że marihuana farmaceutyczna może zmniejszyć nudności spowodowane chemioterapią stosowaną w leczeniu raka i prawie całkowicie wyeliminować wymioty.
 2. Marihuana może złagodzić spastyczność mięśni, która czasami jest związana ze stwardnieniem rozsianym i paraliżem.
 3. Marihuana może pomóc w leczeniu utraty apetytu związanego z chorobami takimi jak HIV/AIDS i niektóre rodzaje nowotworów.
 4. Marihuana może złagodzić niektóre rodzaje bólu chronicznego, w tym ból neuropatyczny.
 5. Marihuana jest bezpieczniejsza niż niektóre inne leki przepisywane w celu leczenia tych samych objawów. Na przykład, może być stosowana zamiast opioidów do leczenia bólu. Opioidy są wysoce uzależniające i zazwyczaj nie są zalecane do długoterminowego stosowania w leczeniu przewlekłego bólu.
 6. Konopie indyjskie nie muszą być palone, aby być medycznie korzystne. Obecnie dostępne są produkty takie jak oleje z konopi indyjskich (CBD), leki przeciwbólowe do stosowania miejscowego, jadalne i inne zastosowania niepalące.
 7. W miarę postępu badań, coraz więcej pojedynczych związków w konopiach indyjskich okazuje się być korzystnych. Po wyizolowaniu - takim jak CBD - mogą one prowadzić do dalszego postępu w leczeniu bez "wysokiej" produkcji związku powszechnie znanego jako THC.
 8. Marihuana jest stosowana od wieków jako naturalny środek leczniczy z dobrym skutkiem.

Wady

 1. Dla każdej osoby, która opowiada się za legalizacją marihuany dla celów medycznych, jest inny, który się temu sprzeciwia. Niektóre z argumentów opozycji obejmują:
 2. Częste stosowanie marihuany może mieć poważny wpływ na Twoją pamięć krótkotrwałą.
 3. Częste używanie może osłabić Twoje zdolności poznawcze.
 4. Palenie czegokolwiek, czy to tytoniu, czy marihuany, może poważnie uszkodzić twoją tkankę płucną.
 5. Wędzona marihuana zawiera związki powodujące raka.
 6. Marihuana niesie ze sobą ryzyko nadużywania i uzależnienia.
 7. Marihuana przyczyniła się do wysokiego odsetka wypadków samochodowych i wypadków przy pracy.
 8. Marihuana jest nielegalna w świetle prawa federalnego. W ustawie o substancjach kontrolowanych (CSA) jest sklasyfikowana jako narkotyk z listy I, obok heroiny. Klasyfikacja ta mówi, że substancje te nie mają obecnie akceptowanej wartości medycznej.

Udostępnij:

Polecamy

Olej konopny CBD

Zobacz