• kontakt@clubroyal.pl

8 najlepszych odmian konopi indyjskich (Cannabis Sativa)

8 najlepszych odmian konopi indyjskich (Cannabis Sativa)

Szczepy Cannabis sativa są znane i uwielbiane za swoje wzloty mózgowe i euforyczne. Na przestrzeni lat opracowano i wyhodowano spektakularną ilość różnych szczepów sativy, które z czasem zostały wyselekcjonowane w celu uzyskania specyficznych cech. Wybór odpowiedniej sativy jest trudnym zadaniem, więc jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sativie, to trafiłeś we właściwe miejsce. Dla wszystkich entuzjastów budów, poniżej znajduje się lista 10 najlepszych szczepów sativy, które w naszej skromnej opinii, powinniście przynajmniej wziąć pod uwagę przy wyborze kolejnej odmiany sativy.

1. Dr. Grinspoon

Hodowany w Amsterdamie, Dr. Grinspoon to czysta satyna, przeznaczona zarówno dla koneserów jak i intelektualistów. Ta odmiana sativy pochodzi od profesora z Harvardu i obrońcy marihuany, Lestera Grinspoona. Idealny do płomienistego dnia, użytkownicy będą cieszyć się podwyższonym doznaniem mózgowym, które będzie prawie tak, jakbyś kierował inteligencją samego dr Grinspoona. Pachnie jak tropikalne owoce cytrusowe, ale jest też wyraźny sosnowy zapach, który przenosi się na smak. Zazwyczaj odmiana ta może być zbierana po długich 13-14 tygodniach kwitnienia i rośnie dość wysoko. Dr Grinspoon jest dość trudna w uprawie i na pewno zajmuje jej to dużo czasu, ale rezultat będzie twoją nagrodą.

2. Neville's Haze

Niepokonany oldschoolowy klasyk. Neville's Haze to hołd dla legendarnego australijskiego hodowcy Neville'a Schoenmakera, który na początku lat osiemdziesiątych założył "Seed Bank of Holland" - pierwszy na świecie bank nasion konopi indyjskich. Ta sativa jest krzyżówką czystej Haze i Northern Lights 5/Haze i zachwyca ultra owocowymi smakami i aromatami z kwiatową, ziemistą mgiełką, zaokrąglającą profil smakowy. Jeśli to nie zwiększyło twojego apetytu na tę odmianę, to dzięki odrobinie genetyki Northern Lights, Neville's Haze zawiera również do 21% THC, która sprawi, że będziesz śpiewał jej pochwały. Ten szczep inicjuje społeczny, szczęśliwy haj. Z czasem kwitnienia do 16 tygodni ta odmiana nie jest niestety odpowiednia dla początkujących hodowców.

3. Chocolope

Prawdziwie niesamowita Czekolada została stworzona poprzez skrzyżowanie ukochanej tajskiej czekolady z lat 80-tych z Cannalope Haze, sativowym okazem o wyśmienitych proporcjach. Odmiana ta może pochwalić się nieodparcie dymiącym, czekoladowym, kawowym aromatem, który ustępuje miejsca euforycznemu i radosnemu odlotowi, który pobudzi Twój umysł, jednocześnie zaspokajając Twój słodki ząbek. Znana z łatwości w uprawie, wydajności i bardzo krótkiego czasu kwitnienia dla sativy; tylko 8-9 tygodni! Laureat nagrody 10+.

4. Utopia Haze

Utopia Haze jest prawie czystą sativą, wywodzącą się z pięknego kraju Brazylii i zdobyła dwie nagrody w High Times Cannabis Cup 2008 za swoją niesamowitą genetykę rasy lądowej. Ten miętowy, owocowy smak jest wynikiem wszystkich wspaniałych terpenów znajdujących się w tym pączku. Po jednym żarcie, użytkownicy doświadczą ciężkiego i długotrwałego haju mózgowego, który sprawi, że poczują się jak w raju. Po zakończeniu kwitnienia po około 10-11 tygodniach, można oczekiwać solidnych, średnich i wysokich roślin marihuany, które dają duże, wysokiej jakości buds zamknięte w żywicy.

5. Kali Mist

Rodzice Kali Mist są nieznani, ale ona na pewno jest sativową pięknością. Pąki Kali Mist nagrodzą konsumenta orzeźwiającym sosnowym zapachem i oczyszczającym podniebienie posmakiem cytrusów i ziół. Kali Mist jest silnym środkiem odstresowującym, który zapewnia natychmiastowy przypływ energii i wyraźny haj, co czyni go doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą utrzymać koncentrację i wydajność przez cały dzień. Przy okresie kwitnienia 10-13 tygodni wyrosła na klasyczną strukturę sativy i daje znacznie wyższe plony niż można by się spodziewać.

6. Durban

Durban to rodowity mieszkaniec RPA o unikalnych aromatach i oddanej bazie fanów. Łaskocząc opary, fajki, papiery i jadła sybarytów sativy na całym świecie z jej cennym, tandetnym pączkiem, ta sativa została nazwana na cześć najbardziej ruchliwego portu Afryki, Durbanu. Ma zdrewniałą i pachnącą lukrecją głowę, o której trudno zapomnieć. Ulubiona przez lokalnych hodowców ze względu na swoje plony i niezawodne, jednolite kwitnienie, Durban jest jedną z niewielu przyjaznych dla początkujących sativ, która osiąga wysokie wyniki zarówno w uprawie indoor, jak i outdoor. Jej rośliny rosną średnio wysoko i są gotowe do zbiorów już po 8-10 tygodniach kwitnienia.

7. Sen Jamajski

Jamaican Dream jest odmianą zdominowaną przez sativę i wykorzystuje wyselekcjonowane nasiona z urzekającego kraju Jamajki. Wykazuje swoją błyskotliwość z subtelnie słodkim aromatem i dotykiem migdałowego smaku, który przenosi użytkowników do podwyższonego nastroju i lekkiej euforii, co sprawia, że jest to idealne miejsce do budzenia i pieczenia dla osób cierpiących na depresję i zmęczenie. Jamaican Dream to szybko rosnąca i dobrze proporcjonowana roślina, która bardzo dobrze reaguje na przycinanie. Pod koniec jego szybkiej 45-dniowej fazy kwitnienia, liczne pączkujące gałęzie będą błyszczeć skrystalizowanymi kwiatami, gotowymi do zbioru.

8. Panama Haze

Panama Haze to energiczny produkt skrzyżowania Purple Haze, Green Haze i F10 Panama elite. Panama Haze wykazuje doskonałą potencję i może osiągnąć szalony poziom 23% THC, oferując głęboki, długotrwały haj, który wydaje się trwać cały dzień. Idealny na kemping lub do powieszenia na plaży. Haj jest uzupełniony ostrym koktajlem smakowym z cytryny, przypraw i kadzidła. Przy długim okresie kwitnienia wynoszącym 13-16 tygodni, odmiana ta wymaga cierpliwości i opanowania. Rośliny rosną w prawdziwej formie sativy i są bardzo odporne na mączniaka i pleśń - wszystko, na co początkujący hodowca może liczyć. Ma niesamowitą zdolność przystosowania się do pracy w pomieszczeniach, ale zapewnia najlepsze rezultaty w uprawie w ciepłym klimacie w Great Outdoors.

 

Udostępnij:

Polecamy

Olej konopny CBD

Zobacz