• kontakt@clubroyal.pl

Zastosowanie oleju konopnego w kosmetykach.

Zastosowanie oleju konopnego w kosmetykach.

Konopie jako materiał do wytwarzania ubrań, papieru czy wielu innych produktów, były wykorzystywane od bardzo dawna.

To nie jest wymysł współczesnej nauki, tylko wiedza jaką posiadano już wiele lat temu. Dziś niestety konopie są niesprawiedliwie kojarzone tylko z indyjska odmianą, czyli marihuaną, która wywołuje szereg kontrowersyjnych opinii i dyskusji. Konopie siewne nie maja nic wspólnego z marihuana, jednak nazwa kojarzyła się jednoznacznie i przez to ta pożyteczna roślina straciła na wiele lat znaczenie. Na szczęście powoli odmiana siewna wraca do łask i coraz więcej osób głośno mówi o jej właściwościach zdrowotnych.

Olej konopny w służbie dla urody?

Tak to prawda, ponieważ działanie oleju konopnego ma szczególne właściwości upiększające. W oleju zawarte są kwasy linolowy i alfa-linolowy, które są uważane za niezbędne dla zachowania zdrowia i urody. Olej konopny posiada także niezwykłą cechę, a mianowicie w olbrzymim stopniu przypomina sebum jakie wytwarza ludzka skóra. Sebum na skórze umożliwia i wspomaga naturalną gospodarkę lipidami, co ma wpływ na odczyn skóry. Gospodarka naturalnymi lipidami ma znaczenie przy tworzeniu i utrzymywaniu się cery tłustej, mieszanej lub łojotokowej, czyli ogólnie na wygląd naszej cery.

Olej konopny bardzo dobrze się rozprowadza na skórze, nie pozostawia bardzo tłustej powłoki i bardzo dobrze się wchłania. Olej konopny także naturalnie wspomaga odporność skóry na wszelkie działanie czynników zewnętrznych, czyli na działanie temperatur, wiatr, promienie słoneczne oraz otarcia powstałe w sposób mechaniczny. Pomaga także w łagodzeniu stanów zapalnych, podrażnień oraz przebarwień, które powstają na skórze z wielu powodów.

Stosowanie oleju konopnego daje także rezultaty w leczeniu łuszczycy, łojotoku i egzemy. Dzięki temu, że pozytywnie wpływa na produkcję sebum, pomaga w zwalczeniu trądziku, cera staje się matowa i pozbawiona wielu niekorzystnych zmian. Po regularnym stosowaniu widać wyraźnie poprawę elastyczności skóry, która staje się bardziej jędrna i rozświetlona. Dzięki swoim właściwościom olej konopny rewitalizuje i odżywia skórę. Stosowany do pielęgnacji włosów, dodaje im witalności i miękkości.

Udostępnij:

Polecamy

Olej konopny CBD

Zobacz