• kontakt@clubroyal.pl

Tanie leki z apteki - nad są skuteczne. Sprawdź listę

Tanie leki z apteki - nad są skuteczne. Sprawdź listę

W aptekach jest wiele preparatów, które nie kosztują fortuny, a są w stanie pomóc przy wielu dolegliwościach. Nikt niestety nie zwraca na nie uwagi, chociaż znajdują się na widocznych miejscach praktycznie w każdej aptece. Najwyższy czas sobie o nich przypomnieć.

--1.Sól emska—
Pomaga na mokry kaszel z trudnościami w odkrztuszaniu. 1-2 tabletki rozpuszcza się w letniej wodzie i stosuje 2-3 razy dziennie przez tydzień. Sól rozluźnia flegmę i znacznie łatwiej jest ją odkrztusić. Pomaga to skrócić czas dolegliwości związanych z kaszlem. 

--2.Gargarin—
Lek pomagający przy stanach zapalnych górnych dróg oddechowych oraz jamy ustnej i dziąseł. Kupuje się go w proszku, po czym rozprowadza się saszetkę lub 1 łyżeczkę proszku w szklance wody i płucze gardło. Zaleca się płukanie 2-3 razy dziennie po posiłkach, po czym należy powstrzymywać się od jedzenia i picia przez okres 2-3 kwadransów. W porównaniu do aerozoli jest to lek o dłuższym i skuteczniejszym działaniu. Osiągane jest to dzięki temu, że substancje czynne lepiej przylegają do miejsc, w których muszą działać i znacznie skuteczniej i dłużej na nie działają. Oferuje nam przede wszystkim właściwości odkażające oraz przeciwbólowe.

Polecamy: Skuteczne tanie leki z apteki >> 

--3. Syrop prawoślazowy—
Pomaga na chrypkę i suchy kaszel u osób po 12. roku życia. W korzeniu prawoślazu znajduje się specjalny rodzaj śluzu, który jest bardzo podobny do naturalnego pokrycia ludzkich błon śluzowych, co pomaga je koić. Stosuje się 3 dawki dziennie po 15 ml. Jest szczególnie przydatny w przypadkach męczącej chrypki.

--4. Maść ichtiolowa—
Ma brzydki kolor i zapach, ale znakomicie pomaga na różne wrzody i stany zapalne, w tym trądzik. Ichtiol jest substancją przeciwzapalną, która pomaga w odprowadzaniu ropy. Kiedy tylko na naszej skórze pojawią się stany zapalne, należy jak najszybciej nałożyć maść ichtiolową punktowo na zmienione miejsce. Jest ona szczególnie korzystna w przypadkach, kiedy w zmianie pojawiają się bakterie lub grzyby, ponieważ pomaga je szybko i skutecznie eliminować. 

--5. Validol—
Sposób na migreny, nerwice i stany skurczowe układu pokarmowego – validol do ssania. Stosuje się go 3 razy dziennie, a jego działanie powoduje rozkurczenie mięśni oraz ogólne uspokojenie. Był lekiem powszechnie stosowanym, ale stał się mało popularny. Wciąż zaleca się go osobom borykającym się ze stresem i mającym problemy z prawidłowym rytmem oddechu. Ważnym składnikiem leku jest mentol, który odświeża, dodaje energii i daje wrażenie przeczyszczenia dróg oddechowych

--6. Pasta cynkowa—
Pastę cynkową nanosi się bezpośrednio na skórę 2-3 razy dziennie w przypadku chorób skórnych. Jest skuteczna zwłaszcza w przypadku trądziku i opryszczki wysuszając zmienione chorobowo miejsca. Nie można jej stosować na otwarte rany i sączące się zmiany skórne, ale sprawdza się znakomicie m.in. na otarciach. Przyspiesza gojenie się zmienionego stanem zapalnym naskórka.

--7. Maść bursztynowa—
Wykorzystywana do leczenia chorób reumatycznych, zwłaszcza przy reumatoidalnym zapaleniu stawów. Można ją wcierać w rany kilkukrotnie. Jej składnikiem aktywnym są zawarte w bursztynie terpeny, które rozgrzewają i rozluźniają mięśnie. Przynosi ulgę także przy przykurczach mięśni. Maści bursztynowej nie należy stosować na otwarte rany oraz na wszelkiego rodzaju zmiany skórne. Za jej pomocą można jednak ograniczać wszelkiego rodzaju bóle związane ze zmęczeniem mięśni.

Powyższe produkty kupimy zazwyczaj w cenach nie przekraczających 5 złotych. Nie są to oczywiście cudowne lekarstwa na wszystko, ale są w stanie wyraźnie pomóc nam przy różnych drobnych oraz przy przewlekłych dolegliwościach. Nie warto lekceważyć ich potencjału.

 

Udostępnij:

Polecamy

Olej konopny CBD

Zobacz